Hakkımızda

CoronaTurkey

Temel değerleri arasında

 • tarafsızlık
 • sorumluluk ve dürüstlük barındıran
 • toplumda farkındalık yaratmak amaçlı bilgi aktaran

sosyal bir platformdur. Hızlı, doğru ve tarafsız bilgi sağlamak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

CoronaTurkey, hükümetlerle, aktivist gruplarla ya da mevcut durumunu etkileyebilecek diğer siyasi kuruluşlarla herhangi bir bağa sahip değildir.

CoronaTurkey salgının başladığı ilk günden beri çalışmalarına hızla devam etmektedir. Kısa zamanda yüz binlerce takipçi kazanarak Twitter platformundaki en popüler hesaplardan biri haline geldi. 23 Nisan 2020’de ilk kez web sitesi kuruldu.

Ekip

CoronaTurkey ilk olarak bireysel proje bazında kurulmuş daha sonra büyük bir ekip haline gelmiştir. Bünyesinde Türkiye’nin birçok ilinde araştırmacı, gazeteci, doktor, öğrenci bulunduran gönüllülük esasına dayanan ve kar amacı gütmeyen bir platformdur.

Günde binlerce kaynak taratarak araştırmalarımıza devam etmekteyiz. Ekibimiz Ocak ayından beri birçok çalışma yaparak salgınla mücadelede insanların güvenini kazandı. Twitter genelinde #iransınırlarıkapatılsın, #çinuçuşlarıdurdurulsun, #coronamaskeihbarı  gibi etiketler başlatarak dünya gündeminde farkındalık yarattık ve bazı önlemlerin alınmasına öncü olduk. Ayrıca bir kampanya sitesi üzerinden başlattığımız “korona’ya karşı alınacak tedbirler” içerikli yönergemiz 70 bin aktif imzaya ulaşmıştır.

Rakamlarla CoronaTurkey

Twitter sayfamız 2 milyarı aşkın görüntülenme ve etkileşim almıştır. Henüz web sayfamız kurulmadan çok sıkı çalışarak haberlerimizi çoğu sayfada kaynak olarak görme şansı bulduk. Ayrıca yaptığımız farkındalık çalışmaları dünya gündemine konu oldu. Onlarca haber kaynağı ve çeşitli kurumlar, CoronaTurkey’in paylaştığı metin, video ve haber içeriğine güveniyor.

280Bin +Takipçi
2Milyar +Tweet Görüntüleme
2Farklı Dilde Yayın
492Milyon +Profil Görüntüleme
CoronaTurkey

Güvenilir Haber Kaynağı

Onlarca haber kaynağı ve çeşitli kurumlar, CoronaTurkey’in paylaştığı metin, video ve haber içeriğine güveniyor. İşte bunlardan bazıları:

#İranSınırlarıKapatılsın

https://twitter.com/CoronaTurkey/status/1230573544305721344

  Etiam magna arcu, ullamcorper ut pulvinar et, ornare sit amet ligula. Aliquam vitae bibendum lorem. Cras id dui lectus. Pellentesque nec felis tristique urna lacinia sollicitudin ac ac ex. Maecenas mattis faucibus condimentum. Curabitur imperdiet felis at est posuere bibendum. Sed quis nulla tellus.

  ADDRESS

  63739 street lorem ipsum City, Country

  PHONE

  +12 (0) 345 678 9

  EMAIL

  [email protected]